Doktorandusz Központ az Óbudai Egyetem Kiscelli úti épületében

Az Alkalmazott Informatikai Doktori Iskola témáinak többsége modellezési és szimulációs feladatokhoz erős számítástechnikai kapacitást igényel, a számítási teljesítmény, a grafika és a szoftver tekintetében egyaránt. Ez képezi fő funkcióját a TÁMOP-4.2.2/B-10/1-2010-0020, "Tudományos képzési műhelyek támogatása és a tehetséggondozás rendszerének kialakítása az Óbudai Egyetemen" című projekten belül a "Doktori képzés színvonalának és minőségének fejlesztése" című alprojekt keretében létrehozott alkalmazott informatikai kutatási infrastruktúrának, amelyet az új Doktorandusz Központban helyezünk el. A központ alkalmas műhely jellegű vetített előadások tartására, magas színvonalú, eszközigényes anyagokat bemutató előadók fogadására, valamint a nemzetközi kiadók elvárásainak megfelelő, a doktori iskola kutatási eredményeinek méltó megjelenését biztosító cikkek és egyéb kiadványok előállítására.